بررسی ونقد وهابیت review on wahhabism

الاستعراض على الوهابیة

چرا برای امام حسین علیه السلام گریه میکنیم اما برای خدا خیر

چرا برای مظلومیت خدا گریه نمیکنیم اما برای مصیبت ها و مظلومیت های امام حسین علیه السلام گریه میکنیم ؟

 ما باید برای خدا گریه کنیم نه امام حسین علیه السلام زیرا خداکه مهمتر از امام حسین علیه السلام است. 


 


اولا که ما برای خدا گریه میکنیم اما نه برای مظلومیتش ، بلکه از شوق و خوف از او گریه میکنیم.

ثانیا خدای متعال هرگز مورد ظلم واقع نشده و نمیشود ، بنابراین جا ندارد که برای مظلومیت او گریه کنیم ، چنان که قرآن کریم میفرماید : ما ظلمونا و لکن کانوا انفسهم یظلمون ( بقره 57 و نیز اعراف 160) هیچ کس نمیتواند به خداوند ظلم کند بلکه اگر کسی گناهی مرتکب شود به خود ظلم کرده و چه کسی است که بتواند به قدرت مطلقه هستی ، که تمام وجود به دست قدرت اوست ظلم کند. ؟

بنابراین خدای متعال مظلوم نیست تا لازم باشد بر مظلومیتش گریه کرد.

وانگهی ، طبیعت گریه و اشک امری قهری و غیر ارادی است ، اگر کسی دوست دارد میتواند برای مظلومیت خدا هم گریه کند اما تا کنون در تاریخ نه در بین مسلمانان و نه غیر مسلمانان چنین مساله ای سابقه نداشته است که کسی برای مظلومیت خدا خدا گریه کند.

اما درباره مطلب دوم:

اولا جواب نقضی : از این به بعد شما نباید برای پدر مرحوم خود هم گریه کنید ، حتی یک نوجوان هم نباید برای یک دوچرخه یا وسیله ای که دوست دارد گریه کند ، زیرا این شرک میشود.

ثانیا : گریه بر امام حسین علیه السلام نشانه ی مهمتر بودن ایشان نسبت به خداوند متعال نیست ، حتی نشانه ی اهمیت بیشتر ایشان نسبت به پیامبر صلی الله علیه و اله هم نیست ، بنابراین هیچ ایرادی ندارد که بر مصائب ان امام همام گریه کنیم ، اما بر خدایی که مظلوم نیست ، گریه نکنیم.

این اشکال مثل این است که شوهر خواهر عمه ی همسر سابق شما ( که نسبت فامیلی دوری هم دارد ) ظالمانه از دنیا برود و شما برای او گریه کنید و بعد کسی به شما بگوید ، شما نباید برای او گریه کنی ، بلکه باید برای پدر خودت که زنده است گریه کنی زیرا پدر شما مهمتر از ان شخص با نسبت فامیلی دور است . در حالی که همه میگویند : اولا : پدر شما مظلوم نبود تا بر او گریه کنی و ثانیا : این که بر شخصی با نسبت فامیلی دور گریه کنیم نشانه این نیست که ان شخص از نزدیکان و پدر ما مهمتر است.

و بنفسی ان هذا الایراد اوهن من بیت العنکبوت حتی لا یلتفته ای شخص من المخالفین فیما رایت من کتبهم. 

 

 

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢٩