بررسی ونقد وهابیت review on wahhabism

الاستعراض على الوهابیة

آیا عائشه کافر شد ؟

آیا عایشه کافر شد؟

عن عائشة رفعته:ان الله قد عهد إلی من خرج علی علیّ فهو کافر فی النار،قیل:لم خرجت علیه؟!قالت:أنا نسیت هذا الحدیث یوم الجمل حتی ذکرته بالبصرة و أنا استغفر الله.(1)

 

 عایشه با سند مرفوع روایت میکند از رسول خدا که فرمودند:خداوند با من عهد کرد که هر کس بر علی علیه السلام خروج کند کافر بوده و در آتش جهنم خواهد بود. به او گفته شد: پس برای چه بر ضد او قیام کردی ؟ عایشه پاسخ داد:من این حدیث را فراموش کرده بودم تا اینکه در بصره به یادم آمد و من از این عملم استغفار میکنم.


اگر ثابت شود که این استدلال عایشه باطل است و استغفار کردن خالی برای این کار بی فایده است آیا به اقرار و اعتراف خود عایشه!! او مستحق لعن و عذاب الهی نیست همانطور که خدا کفار ! رو در قران کریم لعن کرده ؟؟

بعد از خواندن این حدیث چند سوال به ذهن میرسد که ازاهل سنت استدعا دارم جواب ما را بدهند و از این سردرگمی برهانند!!!

 

1-در سرتاسر کتب سنی ها هر جا سخن از عایشه میشود سخنها از ذکاوت و هوش و استعداد بالای عایشه ذکر میکنند با این وجود آیا شما باورتان میشه که عایشه یه حدیث به این مهمی را  فراموش کرده باشد ؟

 

2-حالا بر فرض که فراموش کرده باشد با یک استغفار این گناه کفر بخشیده میشود ؟؟

 

3-الان بنا بر اقرار عایشه که خودش عامل جنگ جمل بود و 20000 مسلمان به خاطر این کارش کشته شدند و عملش هم گناه بوده ایا نبایستی دیه و یا رضایت مقتولین را به دست بیاورد؟  آیا چنین کاری را کرد؟

 

4-اصلا بر فرض که این حدیث را یادش رفته باشد آیا نمیدانست که امیرالمومنین خلیفه ای است که همه مردم با او بیعت کرده اند و پیامبر هم به او وصیت کرده اند یعنی هم منتخب رسول الله بود و هم منتخب مردم. آیا این را هم فراموش کرده بود که جنگ با خلیفه رسول الله حرام است به هر دلیلی؟؟

 

5-بنابر این روایت عایشه آیا نمیشود  ما هم عایشه را لعن کنیم و بعد استغفار کنیم ؟؟؟

 

پی نوشت:

 

(١)ینابیع المودة، باب مودة الثالثة،ص.294

  
نویسنده : معین الحـق ; ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٧/۱٩
تگ ها : عایشه ، کلام